Více

Klasické masáže

 

Nejčastěji provádím uvolňování krční páteře. Neprovádím prudké ani trhavé pohyby. Pohyb v krční oblasti je pomalý, jemný, spojený se stiskem bodů, které uvolňují šíjové svalstvo.

Často také přibývá klientů s bolestmi zad, s příznaky, které jsou způsobeny blokádami v oblasti páteře. Během terapie se proto můžeme zaměřit na reflexní body drah ledvin, močového měchýře a žlučníku. Nedostatečné proudění v těchno drahách je často příčinou vzniku svalových spasmat, blokád a též bolestí hlavy. k této terapii mohu přidat úplné doplnění energie do všech energetických center. Touto energií lze dosáhnout uplné harmonizace celku.

Tohoto způsobu léčby využívají ženy, které mají i dlouhodobější problém s otěhotněním přirozenou cestou.

Manuální lymfodrenáž

 

Masáž lymfatických žláz je vhodná pro zvýšení imunity, detoxikaci organismu, proti celulitidě, migrénám, nebo pro regeneraci po operacích a úrazech. Velmi důležitá je po onemocněních  mikroorganismy, EB viróza(žlázovitá horečka), salmonelósa, boreliósa atd.

Lymfatický systém (dále LS) má podobu rozvětvených lymfatických cév, přerušovaných stovkami lymfatických uzlin, které slouží jako filtry. Začínají v mezibuněčných prostorách, aby postupně sílily v nejsilnější hrudní a pravý mízovod.

Zhoršení průchodnosti LS má za následek hromadění toxických látek v orgánu (každý břišní orgán má svůj LS), který má být lymfou drénován. Lymfa je přirozeně poháněna pohybem svalů, dýcháním, vlastně základními procesy, které my, jako lidé ve velké většině opomíjíme. K tomuto problému a z důvodu gravitace dochází k poruše LS a hlavně otokům v dolních končetinách.

Masáž LS zařazuji do jemné klasické masáže. Po domluvě s klientem provádím manuální lymfodrenáž maximálně citlivě a vyhýbám se místům, kde je její aplikování nepříjemné, nebo ze zdravotních důvodů nevhodné. Spojení těchto dvou různých masáží je u klientů velmi oblíbené. Účinek lidé cítí ihned po terapii. Odcházejí velice uvolnění, příjemně unavení.