Techniky masáží

Publikoval Iveta Maturová v

Tradiční švédské masáže používám při blokacích a bolestech, k uvolnění šíje, hrudní páteře, při bolestech stehen, lítek atd.. Kdo této pomoci dává přednost před léky a injekcemi, poznal, že účinek masáže je okamžitý a trvalý, pokud se podaří odstranit i příčina, která spočívá hlavně v oblasti psychické.

Někdy však k blokaci stačí zvednout těžší předmět , rychle v tenzi. Představte si tělo jako stroj, který je neustále v chodu a není dostatečně ošetřován. Jednou se zastaví.

Biodynamická masáž se osvědčuje při migrénách a poruchách spánku. Jde o zrušení energetických blokád a znovunastavení toku energie a tím správné funkci orgánů, hlavně jater (hlavniho metabolického orgánu) a ledvin.

Při klasické masáži těla vždy přidávám i lymfatickou masáž, kde však jde jen o jemný tlak na lymfu, přičemž výsledek je srovnatelný s klasickou lymfodrenáží. Je dobré denně věnovat chviličku cvičení krční páteře. Odpovídá totiž za mnohé, od tzv. samovyhazovacích ramen po ztuhlost necitlivost a mravenčení končetin.

Při návštěvě označím klientovi na těle body, s jejichž pomocí si může sám ulevit od bolestí a únavy.

U dětí s růstovými bolestmi, hlavně dolních končetin, rodiče nasměruji k tlakovým bodům na nohou, kde se postupně ještě dalšími technikami dochází k velké úlevě. Maminky i děti si tyto společně prožité uzdravující chvíle nemohou vynachválit. Ve všem hrají velkou roli doteky, teplo, přístup ke druhému člověku, který se momentálně ocitl pod určitým tlakem a přesto musí fungovat.

Zkuste se na okamžik zastavit, ať jste kdekoli. Postavte se zpříma, zatlačte ramena lehce dozadu a uvolněte je i s hlavou nepatrně dolů, nadechněte se, cítíte, že je to jiné?  


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *